اجتماعي خبري فرهنگي ورزشي

احیای فرودگاه گناوه در دستورکار است !!!؟؟؟؟

قائم مقام وزیر و مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: احیای فرودگاه گناوه در دستور وزارت راه و شهرسازی است.

علیرضا صفایی بوشهری در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با احیای دوباره فرودگاه گناوه اظهار داشت: احیای فرودگاه گناوه در حال حاضر در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است و از طریق حوزه ساخت فرودگاه‌ها، فرودگاه گناوه نیز در حال پیگیری است که باید از طریق استان و وزارت متبوعه دنبال شود.

وی اضافه کرد: بخشی از این فرودگاه به وزارت نفت اختصاص دارد و اگر وزارت نفت برای ساخت اپرون و ساخت بهسازی خود فرودگاه تأمین اعتبار کند، می توانیم خدمات بهتری را برای فرودگاه گناوه داشته باشیم.

مدیر کل راه و شهرسازی در پاسخ سؤالی مبنی بر اینکه آیا برنامه‌ای برای توسعه پایانه مسافربری دریایی بندر گناوه دارید، اظهار داشت: با توجه به اینکه این ترمینال هم به لحاظ نرم افزاری و هم به لحاظ سخت افزاری و امکاناتی که در این پایانه وجود دارد و پتانسیلی که در شهرستان گناوه و جزیره خارگ وجود دارد و این ارتباط خدماتی که هم در بخش صنعت نفت و هم در بخش صنعت دریانوردی وجود دارد، مطمئناً در آینده شاهد وضعیت بهتر برای این پایانه خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت فراوان توسعه حمل و نقل دریایی، ادامه داد: همچنین برقراری مسافرت دریایی بین گناوه و کشورهای حاشیه خلیج فارس سیاست و برنامه‌ریزی خاصی می‌خواهد که دنبال این امر نیز هستیم.

صفایی‌بوشهری اضافه کرد: اقدامات بسیار خوبی در سال‌های اخیر در حوزه راه های کشور و به‌ویرژه استان بوشهر صورت گرفته و تلاش داریم این پروژه‌ها را با شتاب بیشتری اجرا کنیم تا مردم بتوانند از آنها بهره‌مند شوند.

وی به جاده بوشهر ـ شیف ـ گناوه اشاره کرد و افزود: بهره‌برداری از این مسیر علاوه بر اینکه مسیر بوشهر گناوه را 35 کیلومتر کوتاه‌تر می‌کند، نقش بسیار مهمی نیز در پدافند غیرعامل، کاهش میزان مصرف سوخت و آسان‌سازی عبور و مرور بین شهرستان‌های شمالی استان و مرکز استان خواهد داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر در ادامه گفت: همه تلاش خود را برای خدمات‌رسانی مطلوب‌تر به مردم به کار خواهیم گرفت تا بتوانیم در بخش مسکن و راه‌ها ضریب اطمینان پروژه‌های اجرایی را بالا ببریم.

وی به ایمن‌سازی راه‌های استان اشاره کرد و اظهار داشت: بیش از 50 نقطه حادثه خیز استان بوشهر اصلاح شده که همین کار باعث شده تا آمار تصادفات در استان بوشهر به‌طور چشمگیری کاهش یابد و استان بوشهر رتبه اول کاهش تصادفات کشور را به خود اختصاص دهد.

منبع : مهرتاریخ انتشار :  جمعه سی و یکم شهریور ۱۳۹۱ساعت 16:24 | توسط : حسن فرهادی   |